2013. április 15. hétfő, 13:49

 

Az autóversenyzés különböző ágaiban és terepein egyaránt otthonosan mozgó Peugeot elhatározta, hogy elindul a legendás, rangos és nemzetközi dicsfénnyel övezett Pikes Peak 2013 versenyen.

A Peugeot nyerni megy a maga nemében egyedülálló megmérettetésre, amelyet az Amerikai Egyesült Államokbeli Colorado Springsben rendeznek meg június 30-án. A neves alkalomra a márka a szakma legjobbjait állította maga mellé: ott lesz a Peugeot 208 T16 Pikes Peak, a Total, a Red Bull, a Michelin és Sébastien Loeb.
A márkastratégiában megfogalmazott offenzíva, amelyet jól mutat a Peugeot nemzetközi térhódítása és az új 208 sikere, természetes folytatásra lel egy olyan nagyhírű versenyen való részvételben, amely már a márka nagyágyúi, a 205 T16 és a 405 T16 Pikes Peak idején is öregbítette a Peugeot hírnevét.

peugeot-208-t16-pikes-peak


A Pikes Peak, a csúcsra törő verseny már beírta magát a Peugeot történetébe
A Peugeot éppen száz évvel ezelőtt, Indianapolisban aratta első győzelmét az autósportban. Azóta számos sportsikert ért el a márka, akad közöttük jó néhány legendás szereplés is. A Pikes Peak versenyen elért győzelmek történelmet írtak a nemzetközi autóversenyzésben és beíródtak a Peugeot génjeibe. A Climb Dance című legendás film halhatatlanná tette Ari Vatanen 1988-ban elért, számos rekorddal fűszerezett győzelmét a 405 T16 kormányánál. A Peugeot 1989-ban is győzött, az amerikai Robby Unser jóvoltából.

A rangos Pikes Peak verseny tavaly aszfalttal leburkolt, 20 km hosszú útvonalát 156 kanyar tarkítja, a tengerszint feletti magasság 2800 m és a csúcspontot jelentő 4300 m között változik. Ez a verseny a koránál fogva is egyedülálló: az Indianapolis után ez a második legrégebbi amerikai verseny. Így aztán épp annyira kegyetlen, mint amennyire nehezen megszelidíthető, ami fokozza a kihívás nagyságát!

A Peugeot a 208 versenyváltozatával nevezett be a legelőkelőbb ‘Unlimited’ kategóriába, azzal az egyetlen céllal, hogy elsőként szakítsa át a célszalagot!


A legjobb partnerek a győzelemhez
A 208 T16 Pikes Peak versenygéppel a dobogó legfelső fokát megcélzó Peugeot a legkiválóbb partnereket gyűjtötte maga köré a rendkívüli projekthez. A Total, a Red Bull, a Michelin és a kilencszeres rali világbajnok Sébastien Loeb is lelkesen csatlakozott a Peugeot-hoz, míg a Citroën azzal támogatja a projektet, hogy engedélyezi sztárpilótájának, hogy pályafutása során először részt vegyen ezen a rangos megmérettetésen.

Az összes szereplő készen áll, már csak az autó leleplezése van hátra: a 208 T16 Pikes Peak április közepén fedi fel titkait és hogy mi mindenre képes!

peugeot-208-t16


Peugeot: az offenzívába lendült márka
Az új 208 kereskedelmi sikere (300.000 legyártott példány 2013. február végéig), valamint a 208 GTI mostanra időzített sajtóbemutatója remekül tükrözi a Peugeot dinamizmusát.
A Peugeot sikerei mindig karöltve jártak a kiemelkedő sporteredményekkel. És teljesen természetes, hogy a Peugeot indulni szeretne ezen a legendás, nem mindennapi versenyen, amely már a nyolcvanas évek közepén hírnevet szerzett a márkának.

peugeot-208-t16-versenyauto


Három kérdés Maxime Picat-hoz, a Peugeot ügyvezető igazgatójához

1/ Ez a Peugeot visszatérését jelenti az autóversenyzésbe?
M.P. : A Peugeot soha nem szállt ki az autóversenyzésből. Ezt bizonyítja intenzív részvételünk a versenyeken a 208 különböző versenyvátozataival: a 208 T16, a 208 R2, a 208 Racing Cup és a 208 GTi Peugeot Sport. Ez utóbbi változat egyébként indul a 24 órás Nürburgringen a 208 GTi bevezetésére kidolgozott 208 GTi Racing Experience program keretében. Amikor tavaly bejelentettük, hogy kiszállunk az Endurance-ból, azt mondtuk, hogy a Peugeot nem kíván végleg hátat fordítani a hivatalos versenyzésnek. Ekkor a Peugeot Sport különböző projekteket mutatott be nekünk, köztük a Pikes Peaket. Ez a páratlan megmérettetés része annak a nemzetközivé válási stratégiának, amelyet a márka évek óta folytat, és az első pillanattól izgalmas, dinamizáló kihívásnak tartottuk.

2/ Miért a Pikes Peak versenyt választották?
M.P. : A Pikes Peak egy egyfutamos verseny, amelynek óriási a visszhangja és megfelel a jelenlegi lehetőségeinknek. Ez egy legendás verseny, amely szövetségbe kovácsolja a márka összes csapatát, akiket kivétel nélkül felsorakoztattunk a győzelmet célzó projekt mögött. Egyben egy nehéz és nem mindennapi kihívás, ahol a legkisebb hiba sem megengedett. A Peugeot éppen az ilyen típusú kihívásokat kedveli.

3/ Miért a Red Bullal és Sébastien Loebbel indulnak ezen a versenyen?
M.P. : Egyetlen célunk van: a győzelem! Ezért a legjobb partnerek, a Total, a Red Bull, a Michelin és Sebastien Loeb kiválasztásával minden ütőkártyát a magunk oldalára állítottunk. Szeretném egyébként megköszönni a Citroënnek, hogy az alkalomra kölcsönadta kitűnő pilótáját. Ez a támogatás a Citroën részéről remekül szimbolizálja az összetartást a PSA Peugeot Citroën csoporton belül.

peugeot-208-t16-hegyi-verseny


  •  

Újabb cikkek a témában:
Korábbi cikkek a témában:

 

Hozzászólások

Folyamatban....
Befejezve
Sikertelen

e-mail

Hírlevél


ADATVÉDELEM  |  IMPRESSZUM  |  MÉDIAAJÁNLAT

  OBSERVER