2011. február 08. kedd, 17:09

 

Több afrikai ország is pályázik a befutó helyszínére
Még alig zárult le a 2011-es Budapest-Bamako, de máris három afrikai ország pályázik, hogy vendégül láthassa a világ legnagyobb amatőr rallyjának befutóját. Bamako mellett, Guniea fővárosa Conakry és Bissau-Guinea is versenybe száll a 2012-es futam befutójáért.

 

budapest bamako 2012

Annak ellenére, hogy elhangzottak találgatások a cél várossal kapcsolatban, ezek egyike sem konkrét igéret.  “Mindegyik kormány és önkormányzat ajánlatát meg kell hallgatnunk és csak ezután hozhatjuk meg a végleges döntést” - nyilatkozta a Budapest-Bamako alapítója Szabó Gál András.

A múlt vasárnapi befutó után a mali turisztikai miniszter, Ndiaye Bah négyszemközti egyeztetést kért Szabó Gál Andrástól. A megbeszélésen elmondta, hogy Malinak minden eddiginél fontosabb,  hogy az európai kormányok figyelmeztetéseire összeomlott turisztikai iparát helyre állítsa. Az újonnan demokratikussá vált afrikai országok sorába belépő Guinea és Bissau Guinea pedig nemzetközi renoméját szeretné javítani avval, hogy vendégül látja a futam indulóit és a nemzetközi sajtót.

budapest bissau
Bissau Guinea már hónapok óta aktívan kampányol a befutó megszerzésének jogáért. Mind a rajtnál, mind a célnál nagy transzparensen “üzenték” az indulóknak, hogy “találkozunk 2012-ben Bissauban”. Bissau-Guinea Afrika egyik legkisebb és legszegényebb országa. Az elmúlt tíz évben polgárháborúk és puccsok váltogatták egymást. 2009 júniusa óta demokratikusan választott kormányzat irányítja az országot, de a nemzetközi drog kereskedelemben vállalt állítólagos szerepéért így is sok bírálat éri a volt portugál gyarmatot.

Több rendszeresen visszatérő versenyző jelezte, hogy Bissau-Guineat két okból is preferálnák. A főváros kikötőjéből olcsón lehet autót Európába visszaszállítani és az ország partjainál elterülő szigetvilág kellemes tengerparti nyaralással koronázhatná meg a rallyt.

Az ajánlatokról annyit lehet tudni, hogy egyik sem pénzügyi jellegű, inkább a futam engedélyeztetésével, bonyolításával és az útvonal biztosításával kapcsolatos teendők ellátásáról szólnak. “Hihetetlen méretű bürokráciával és papírmunkával kell megbirkóznunk minden évben” - mondta Szabó Gál András.  “Szeretnénk, ha igazi partnerre találnánk a cél megszervezésében” - tette hozzá a volt rádiós.

 


  •  

Újabb cikkek a témában:
Korábbi cikkek a témában:

 

Hozzászólások

Prohászka Béláné
0
 
 
Nagyon-nagy felháborodásomat közlöm. Itthon Magyarországon is sokan éheznek, nincs lakásuk, ennivalójuk, szegények, éheznek,akkor miért oda viszik ki a kaját, vizet, takarót és főképp MENTŐAUTÓT!!!!!!!!!! Hiszen a mentősök sírnak, nincs autójuk!!!!!!!!! Akkor most mi van? NEM A HAZA AZ ELSŐ????????????
És ez egy szórakozás!!!!!! Akkor mindenki adjon amennyit akar! De ne az afrikaiaknak, hiszen itt vannak a szegény magyarok!!!!!!!!!!!!!!!!! A cigányokról nem is beszélve!!!!!!!!!!!!!!
Folyamatban....
Befejezve
Sikertelen

e-mail

Hírlevél


ADATVÉDELEM  |  IMPRESSZUM  |  MÉDIAAJÁNLAT

  OBSERVER