2010. november 11. csütörtök, 17:30

A Skoda immár hivatalosan is az Intercontinental Rally Challenge (IRC) 2010-es bajnoka, míg Juho Hänninen és Mikko Markkula a Skoda Motorsport gyári csapatának párosaként végzett az IRC-pilóták bajnokságának élén.

Skoda csapat IRC

•    A Skoda nyerte a konstruktőrök bajnokságát
•    A Hänninen - Markkula kettős a Fabia Super 2000 versenygéppel a pilóták mezőnyének bajnoka

A Skoda a bajnokságot három éven át uraló Peugeot-tól hódította el a konstruktőri trófeát. Az egész csapat kiváló teljesítményét Jan Kopecký és Petr Starý, a Skoda gyári csapat másik duójának második helyezése koronázza meg. A harmadik helyet a tavalyi bajnok Kris Meeke (Peugeot) szerezte meg. A konstruktőri bajnoki serleget Michal Hrabánek, a Skoda Motorsport igazgatója vette át.

A Skoda gyári csapata az idei IRC-bajnokság 12 futamából 11 alkalommal állt rajthoz, amelyek után hétszer ünnepelhetett győzelmet, de a Skoda legénysége további összesen 17 dobogós helyezést ért el. Hänninen és Markkula győzött Argentínában, Szardínián és Skóciában, míg a Loix - Miclott kettős Belgiumban, Madeirán és Csehországban, a Kopecký - Starý duó pedig a Kanári-szigeteken diadalmaskodott. A Skoda importőrök által támogatott privát csapatok szintén kiválóan szerepeltek, különösen a Skoda UK Motorsport. A Fabia Super 2000 2010-es szezonbeli sikerét számos országos bajnoki győzelem teszi teljessé, például Németországban (Matthias Kahle), Ausztriában (Raimund Baumschlager), Csehországban (Pavel Valoušek), Spanyolországban (Alberto Hevia), Libanonban (Roger Feghali) és Szlovákiában (Jozef Béreš).

A nemrég véget ért szezont értékelve, Michal Hrabánek, a Skoda Motorsport igazgatója így fogalmazott: „Köszönetemet szeretném kifejezni mindazoknak, akik hozzájárultak a Skoda történelmi diadalához, s részt vettek az IRC-bajnoki címének elhódításában: a Skoda vezetése, a Skoda Motorsport team tagjai, a műszaki fejlesztésen dolgozó kollégák, illetve beszállítóink és más külső partnereink felé. Ugyancsak köszönetet mondok a Skoda importőreinek is mindazon országokban, ahol a Fabia Super 2000 projektje oly kedvező fogadtatásban részesülhetett. Ez a márka ismertségének fokozásával és imázsának emelésével nagymértékben hozzájárult közös céljaink eléréséhez – mindez valóban a legjobb reklám a Skoda számára!”

Juho Hänninen: „Az IRC idei mezőnye valóban nagyon színvonalas volt. Ez az első jelentős nemzetközi címem, s nagyon büszke is vagyok rá. Az egész csapat kiváló munkát végzett, gyakorlatilag műszaki probléma nélkül versenyezhettük végig a szezont. Ez nagyon fontos a sikerek szempontjából, hiszen a jó eredményhez először is célba kell érni. Sokat fejlődtem aszfalton, s nagy várakozással tekintek a Skoda Motorsport csapatával folytatott további együttműködésem elé.”

Jan Kopecký
: „Köszönetemet fejezem ki a Skoda felé, hogy részese lehettem a Fabia Super 2000 projektnek. A csapat minden egyes tagja keményen dolgozott, ami végül a márka e fantasztikus diadalához vezetett. Másodikként végezni az IRC bajnokságában csodálatos eredmény. Eredeti célunk természetesen a bajnoki cím volt, ám néhány hibánk miatt ez végül nem sikerülhetett. Összességében azonban feltétlen sikeres szezont zárhattunk, s már alig várjuk a következőt.”