2011. április 05. kedd, 22:51

A BMW Team Hungary csapatában is versenyző Walter Csaba idén harmadik alkalommal indul a legnépszerűbb európai túraautó bajnokságon, a FIA GT3-on. A gyári támogatást élvező Schubert Motorsport csapat másik tagja továbbra is a német Claudia Hürtgen, akivel Walter a tavalyi összetett negyedik helyezésük után ismét egy BMW Z4 GT3 versenyautóval áll rajthoz.

Walter Csaba bmw GT3

A FIA GT3 túraautó sorozaton több mint tíz gyártó képviselteti magát és futamonként közel harminc autó áll rajthoz. Az egyórás versenyeken a két pilóta egymást váltva, kerékcsere és tankolás nélkül autózik.

Walter Csaba idén harmadik alkalommal indul a sorozatban, először egy Alpina B6 GT3, majd az idén is használt BMW Z4 GT3 volánja mögött.
„A BMW idén komoly fejlesztésekkel készül a GT3 sorozatra, hogy autónk még versenyképesebb legyen. Tavaly még az utolsó futamon is a dobogóért versenyeztünk és egy futamgyőzelmet is sikerült szereznünk a spanyolországi futamon. Ez az eredmény több szempontból is úttörő jelentőségű volt, mivel először nyert EB futamot a BMW, a Schubert Motorsport, egy hölgy versenyző, valamint az első magyar is. Idén célunk, hogy összetettben is dobogós helyen végezzünk, a végső cél pedig az Európa-bajnoki cím megszerzése” – nyilatkozta Walter Csaba.

A bajnokság első két futamát 2011. május 8-án, a portugáliai Algarve 4,7 km hosszú versenypályán rendezik majd, ahol tavaly a Walter-Hürtgen páros egy 18. és egy 6. helyezést szerzett.

A BMW Z4 GT3-ról
A BMW Z4-es 2010-ben nagyon rövid fejlesztési ciklus után mutatkozott be az FIA GT3-ban. Az első két versenyhétvégén még az M3-asból ismert négyliteres, V8-as motor dolgozott a versenyautóban, de a harmadik hétvégétől már az M3 GTS 4,4 literes erőforrása került bele. Ennek és több, a futóművet érintő fejlesztésnek köszönhetően a BMW Z4 GT3 már az első idényében képes volt a futamgyőzelemre, sőt a szezon végén a Claudia Hürtgen-Walter Csaba páros a figyelemre méltó negyedik helyezést szerezte meg az Európa-bajnoki sorozatban.

A BMW Motorsport a Schubert Motorsporttal együttműködve az autót a 2011-es versenyévadra továbbfejlesztette, így már elérhető válhat az Európa-bajnoki cím megszerzése az FIA GT3-ban. Az autó a 24 órás versenyeken is még inkább versenyképessé válhat, amit jól mutat, hogy a 2011-es Dubai 24 órás versenyt egy tavalyi fejlesztésű Z4 GT3-assal nyerte a Schubert Motorsport.

A 2011-es modellévű autó legfontosabb változásai a futóművet és az aerodinamikát érintették, de a motor is kap egy kisebb teljesítménynövelő csomagot, körülbelül 550-600 lóerős teljesítményre lesz képes. A keményebb versenyfutómű mellett még szélesebb abroncsokat használnak az idei évben. Az autó a szélcsatornában is sokat fejlődött, kicserélték a hátsó szárnyat, így a megnövelt leszorító erőnek köszönhetően a nagy sebességű kanyarokban még gyorsabb lehet. Az új autót a BMW Motorsport már teszteli, de az első bemutatkozásra május hetedikéig még várni kell.