2010. június 11. péntek, 08:20

SEAT Leon EuroCup 2010-re már teljes mértékben integrálódott a Túraautó-világbajnokság (World Touring Car Championship; WTCC) versenynaptárába.

SEAT Leon EuroCup
Wéber Gábor és Michael Rossi a 2010-es szezon első győztesei
Az EuroCup állása

A 2008-ban a SEAT Sport által indított versenysorozat az évek során kiváló köztes állomásnak bizonyult az országos bajnokságokból a nemzetközi megmérettetések felé igyekvő tehetségek számára.
A WTCC mezőnyének egyre több pilótája érkezik az EuroCup világából, illetve a SEAT Spanyolországban, Franciaországban, Olaszországban és Németországban szervezett Supercopa versenyeiről.
A tavaly itt induló Freddy Barth és Michelisz Norbert, az idén már a WTCC mezőnyében rajtoltak.

A 2010-es versenysorozatban az egyes versenyhétvégék pénzdíjban részesül.
A SEAT Leon EuroCup versenygépek pedig új elektronikus szabályzású kapcsolóegységet kaptak, a sebességváltások így még lágyabban és gyorsabban mehetnek végbe.

Wéber Gábor és Michael Rossi a SEAT Leon EuroCup 2010-es szezonjának első győztesei

A 2010-es SEAT Leon EuroCup sorozat első versenyhétvégéje Monzában két fölényes győzelmet hozott, a szombati első futamon Wéber Gábor, míg vasárnap a francia Michael Rossi diadalmaskodott. Tíz ország összesen 24 pilótája alkotta a monzai népes mezőnyt, az eredmények pedig az előző két évhez hasonlóan alakultak, azaz mindegyik futamon legalább hat versenyző volt mindvégig jó eséllyel versenyben a győzelemért.
Összegezve a hétvégi eredményeket, Michael Rossi az első futam harmadik helyezésével, illetve a második megnyerésével jelezte eltökéltségét a bajnoki cím elhódítására, de Wéber Gábor is kiváló teljesítménnyel rukkolt elő a monzai hétvégén. A Zengő Motorsport pilótája pole pozícióból rajtolva nyerte a szombati futamot, ám másnap az egyik sikánbeli manőverét követően, a versenybírák döntése nyomán hamar elszálltak dobogós reményei. Az olasz Andrea Larini a teljes hétvége során kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, s szombati negyedik, illetve vasárnapi második helyével három pontra közelítette meg az összesítés éllovasát.

Mindkét futam legalább olyan izgalmasnak, mint amilyen kiszámíthatatlannak bizonyult. Az elsőt egy több autót is érintő csetepaté pezsdítette fel, amely nyomán Oriola és Paulsen egyaránt a boxba kényszerült. Az első sikánt követően – ahol Ibrán és Sadredinov ütközött – az első és második helyen Wéber Gábor és Alekszej Dudukalo lépett el a mezőnytől. A harmadik helyért Rossi és Larini vívott kemény harcot, amit végül az előbbi nyert meg.

Vasárnap, a második futamon, Rossi már az első kört követően legyőzhetetlennek tűnt, mindjárt egy teljes másodpercet verve Veigára és Larinire. Az üldözőkhöz Wéber is csatlakozott, Veiga pedig kissé elhúzott Larinitől. A leggyorsabb kört futó Veiga később az egyik sikán levágásáért 30 másodperces büntetést kapott. Szintén kiváló versenyzést produkált a mindössze 15 esztendős Pepe Oriola, aki első nemzetközi versenyén mindjárt a nyolcadik helyet szerezte meg.

A SEAT Leon EuroCup következő versenyhétvégéjére június 19-20-án, a belga Zolderben kerül sor.