2010. május 15. szombat, 18:47

Kategóriája első helyéről, összetettben pedig az 76. helyről rajtolt szombat délután 3-kor a BMW Team Hungary a nürburgringi 24 órás versenyen. A rossz időjárási körülmények miatt a csütörtöki szabadedzésen Wéber Gábor korlátnak csapódott a 120d-vel, a hibákat azonban hamar kijavították, így a pénteki időmérőn már gond nélkül indulhatott a 177-es rajtszámú magyar csapat.

BMW Team Hungary Nurburgring

Ködös, hideg idő fogadta a versenyzőket a nürburgringi 24 órás csütörtöki szabadedzésén. A pár fokos hőmérséklet mellett nagy köd és szemerkélő eső nehezítette a csapatok dolgát. A minimális tapadásnak és a rossz látási viszonyoknak köszönhetően számos baleset történt, köztük a BMW Team Hungary 120d-je is kicsúszott a pályáról. Az

autót vezető Wéber Gábor szerencsére jól van, a kocsinak azonban a jobb első futóműve is kiszakadt, valamint a pályamunkások csak a diffúzor meghibásodása árán tudták kiszabadítani az autót. A csapat szerelői pár óra alatt kijavították a hibákat, így a versenyautó még az éjjeli edzésekre versenyképes állapotba került, aztán a köd miatt lefújták az edzést. A körülbelül egyórányi száguldás után a szervezők leintették az edzést, mivel akkora volt a köd a Nordschleifén, hogy alig lehetett látni a roppant balesetveszélyes egyébként is rendkívül nehéz vonalvezetésű pályán.

Nurburgring 24 oras verseny
A pénteki napra enyhén melegedett az idő, de az útfelület továbbra is nagyon csúszós volt. A gumik hőmérséklete alig tud 40 fok fölé emelkedni, de ilyen körülmények között is a kategória élén végzett az időmérőn a BMW Team Hungary, ami összetettben a 76. helyre volt elegendő. A szombat délutáni rajtig az utolsó beállításokat, elemzéseket és a cserék tökéletesítését végzezte a csapat. A BMW 120d versenyautóval, mint az eddigi versenyek során is, Walter Csaba rajtolt szombaton 15.00 órakor, aki a leggyorsabb kört is futotta az idemérőn.