Címkék: BMW | Dubai | magyarok | Silver Sting | túraautó | túraautóverseny

2010. január 15. péntek, 13:54

A Silver Sting BMW-vel ütközött

A magyar csapatok sikeresen elrajtoltak a Dubai 24 órás verseny kezdetén. A rajtnál nem történt baleset, néhány autó kiszorult a pálya szélére, de csak porfelhőt kavartak.

Rácz István rajtolt el a Porsche motoros Brokernet Silver Stinggel. A tegnapi motorproblémát sikerült kijavítani, az autó teljesítménye, úttartása és műszaki állapota kifogástalan. A rajtot követő második körben, több autó előzése közben, egy Z4-es BMW ütközött a Silver Stinggel, amelynek eredménye egy óriás defekt lett. A jobb hátsó felni roncsolódott, illetve nehézkes volt a mentés a pálya közepéről, ezért jelentős időt veszített a BOVI Motorsport csapata.

2010_dubai_1_046_rajt_th

Silver Sting

BMW 120d

A felnicserét követően, 14 körrel voltak lemaradva az első helyen autózó csapattól. Jelenleg az 59. helyen autóznak, 8 körrel az első helyezett Besaplast Racing Team-től lemaradva (Porsche 997 GT3 Cup), akik éppen a 40. kört teljesítették.

A BMW Team Hungary with Efficient Dynamics a 33. helyen autózik, a Zengő Motorsport két Seat Leonja az 57. (Dubai Team) és 61. helyen rója a köröket az Autodrome aszfaltján.