Autósfórum

...because open source matters

 
  • A betűméret növelése
  • Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése
2011. január 28. péntek, 22:47

Január 27. 13. nap - 11. etap
Lac Rose - Niokolo Koba
550 km

A mai célunk Simenti, a Niokolo-Koba Nemzeti Parkban, s a Rózsaszín tótól indulunk, ahol a régi Dakarok véget értek. Az útvonal Dakar mellett halad el, bemenni nem ajánlják a hatalmas dugó miatt.

Bamako 2011, Niokolo Koba
Bamako 2011, Lac Rose - Niokolo Koba
A képre kattintva galéria nyílik több képpel!

Mi nem is tesszük meg, mert így is kérdéses, hogy sötétedés előtt elérjük a kitűzött szálláshelyünk. A városban hatalmas a dugó. A 16-os Ma kezdtem Sanyikám Team vendége vagyok. A fiúknál teljes az iroda 220-ról megy a laptop és a fényképező töltője. Megállunk egy kútnál. Mauritánia után jól esik vásárolni. A lapka sajt annyiba kerül mint a helyi whisky :). A sajt .....- nagyondrága, a whisky jóárban van.
A vidéki helyiek kör alakú sárkunyhókban laknak. Egy-egy család külön házikóban és a családok egybe kerítve.

Falu Szenegálban
Falu Szenegálban

A tömegközlekedés tömeg, és/vagy kültéri is lehet. A buszokat, kamionokat színesen díszítik.
A falusi focimeccsre a nők is járnak, azaz az egész falu. Ruháik mindenhol elegáns, színes és tiszta. Sok férfi fehérben van. Én jelenleg rejtőzködés nélkül beállhatnék egy disznócsordába :)

Kamion baleset
Kamion baleset

A nemzeti parknál már összefut a mezőny. Akik nem akarnak bemenni az ottani kempingben töltik az éjszakát, akik bemennek 10-es csoportokban vezető segítségével szelnek a már besötétedett erdőben a benti szálláshoz.
Nem látunk állatokat, de a reflektorfényben izgalmas a dzsungel.

  • Megosztás a Facebook-on
  •  

Újabb cikkek a témában:
Korábbi cikkek a témában:

 

Hozzászólások

Név *
Email *
Biztonsági kód   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Hozzászólás küldése
Folyamatban....
Befejezve
Sikertelen


ADATVÉDELEM  |  IMPRESSZUM  |  MÉDIAAJÁNLAT

  OBSERVER