Autósport, autós rendezvények

Címkék: Ausztrália | GAZOO Racing | Toyota | WRC

Első helyről várja a hétvégi vb döntőt a Toyota rally csapata

Az eseménydús, embert és gépet egyaránt próbára tevő Spanyol Rally után, az idény utolsó fordulója, az Ausztrál Rally előtt a Toyota Gazoo Racing World Rally csapata áll az első helyen a Rally Világbajnokságon (WRC) az autógyártók világbajnoki mezőnyében, a csapat idén legeredményesebb pilótája, Ott Tanak pedig a harmadik helyről, de a végső győzelem matematikai esélyével várhatja az évadzáró futamot.

Teljes cikk

Címkék: Molnár Bendegúz | Oxxo | Race Star

Molnár Bendegúz az OXXO Hungary Truck Racing Team pilótája

Az egyik legnagyobb hazai autóversenyző tehetség, Molnár Bendegúz lett az OXXO Hungary Truck Racing Team versenyzője. A kétszeres EB győztes, kétszeres angol-bajnok kamionversenyző csapat és új pilótája az év hátralévő időszakát felkészüléssel és új versenykamion építésével tölti, 2019-ben pedig ismét versenybe száll a Kamion Európa-bajnokságban.

Teljes cikk

Címkék: GAZOO Racing | Toyota | Toyota Yaris | WRC

A Toyota WRC csapatának 2019-es összeállítása

A Toyota Gazoo Racing World Rally csapata még javában versenyben van az idei világbajnoki címért, aminek elhódítására az első helyen állva minden esélyük meg van, de már be is jelentették a jövő évi felállást. A 2019-es idény FIA Rally Világbajnokságán ismét három Toyota Yaris WRC indul majd a futamokon: a pilóták Ott Tänak, Jari-Matti Latvala és az Esapekka Lappit váltó Kris Meeke lesznek.

Teljes cikk

Címkék: Bútor Róbert | Nyíregyháza rali | Peugeot 208 R2 | Tóth János

Janika és Bútor Robi visszatér! Nagyágyúk a Peugeot 208 R2 Kupában

A Peugeot Márka 2018-ban visszatért a magyar ralibajnokságba, pénzdíjas 208 R2 márkakupa szervezésével. FIA homológ Peugeot 208 R2-es versenyautókat állított csatasorba, melyhez egységesen a PIRELLI szállította a gumiabroncsokat, a szakmai ellenőrzést pedig a TRT (Tagai Racing Technology) biztosította.

Teljes cikk

Címkék: Hyundai | Michelisz Norbert | Szuzuka

Michelisz Norbert: Dobogó után akciódús kilencedik hely

Nagy izgalmak és sok oda-vissza előzés után a kilencedik helyen végzett Michelisz Norbert a harmadik szuzukai futamon.

Teljes cikk

Címkék: Fuji | Hosszútávú Világbajnokság | TOYOTA GAZOO Racing | WEC

Dupla győzelmet aratott a Toyota csapata a Hosszútávú Világbajnokság Fuji futamán

A Toyota Gazoo Racing versenyistállónál idén tényleg nincs megállás? A Toyota versenypilótái és nem mindennapi versenygépei szinte hétről hétre szállítják a lenyűgöző eredményeket a rajongóknak. Megnyerték Le Mans-t, élen állnak a Hosszútávú Világajnokságban, csakúgy, mint 4 egymást követő dupla dobogó után a Rally Világbajnokságban, most pedig itt az újabb elképesztő siker, egy újabb dupla dobogó, ezúttal a Hosszútávú Világajnokság Fuji futamán.