• A betűméret csökkentése

Autósport, autós rendezvények

Címkék: EB | kamion | Kiss Norbi | mercedes | Red Bull ring | verseny

Kaotikus Kamion EB futamok a Red Bull Ringen

A kaotikusan végződő vasárnapi 3. futam miatt jó ideig nem lehetett tudni a hivatalos végeredményt. A FIA ETRC versenybírái azonban végül az eredetileg is kiadott versenyeredményt hagyták jóvá, tehát Norbi így végül a 9. helyről indulhatott a negyedik futamban. További érdekessége a 4. futamnak, hogy Ryan Smith kamionja versenyre alkalmatlanná vált, ezért az első rajtkocka üresen maradt.

Teljes cikk

Címkék: 2017 | Honda | Hungaroring | Michelisz Norbi | WTCC | Zengő Motorsport

WTCC Hungaroring 2017 eredmények, összefoglaló

Michelisz Norbi autója megsérült, öt kör hátránnyal ért célba a 2017-es WTCC hungaroringi első futamán. A versenyt Monteiro nyerte. A főfutamon Bennani győzött, Norbi negyediknek ért célba.

Teljes cikk

Címkék: 2017 | Hungaroring | Volvo | WTCC

Magyarországon új kihívás vár a Volvo Polestar Cyan Racing csapatra

Miután két héttel ezelőtt történelmi győzelmet aratott az FIA túraautó világbajnokság monzai futamán, a mostani hétvégén máris új kihívással kell szembenéznie a Polestar Cyan Racing csapatának: a szurkolók kedvencének számító Hungaroringen a maximális 80 kilogrammos súlykompenzációval terhelve áll rajthoz a Volvo S60 Polestar TC1.

Teljes cikk

Címkék: 2017 | kamion | Kiss Norbi | mercedes | Red Bull ring

Kiss Norbinak dobogó, és futamgyőzelem a cél 2017-ben

Kifejezetten hosszú volt a FIA ETRC, azaz a kamion Európa-bajnokság téli szünete, de ezen a hétvégén újra elszabadulnak a lóerők. A szezontól előzetesen a szakértők, és a szombathelyi pilóta érintettként is azt várja, hogy az utóbbi évek egyik legszorosabbja következhet.

Teljes cikk

Címkék: 2017 | drift | Mayday | május | Máriapócs | Rabócsiring

Közép-Európai és Magyar Profi Drift Bajnokság II.

Május 13-14 Máriapócs. Már csak párat kell aludnotok ahhoz, hogy elkezdődjön a 2017-es év legkomolyabb drift versenye, ahol ismét a magyar profi drift pilóták krémjét akarják legyőzni Közép-Európa legjobb drift pilótái.

Teljes cikk

Címkék: 2017 | Pneumobil verseny

Először született külföldi siker a Pneumobil Verseny tízéves történetében

Izgalmas csatákat és számos figyelemreméltó fejlesztést hozott az idei X. Nemzetközi Aventics Pneumobil Verseny, melyet május 5-6-án rendeztek meg Egerben. A sűrített levegővel hajtott járművek jubileumi megmérettetésén hét ország, negyvenhat csapata mérte össze tudását. A tizedik versenyen külföldi siker született először a verseny történetében. Az Aventics legjobb Pneumobilja díjat a lettországi ″BEST-Riga″ csapat nyerte, miután két fő kategóriában is az élen végeztek.

Teljes cikk

Címkék: Ford Fiesta | Ózd rally | Turán Frici

Nagy küzdelem és szerencsés véghajrá az Ózd Rallye-n

Turán Frigyes és Farnadi Ágnes a szombati nem megfelelő döntést követően vasárnap sokat gyorsult és egy-egy gyorsasági szakaszon az előrébb jutás esélye is megcsillant a páros előtt. Végül nagy küzdelemben, és egy kis szerencsének köszönhetően Frici és Ági az abszolút negyedik helyen végeztek a Ford Fiesta R5-tel az ózdi aszfaltos futamon, amivel továbbra is tartják a Magyar Bajnokságban a második helyüket.