Az időközbeni hely vagy időpontváltozásért nem tudunk felelősséget vállalni.

Címkék: Közlekedési Múzeum | oldtimer | veterán autók

Igazi autóritkaságokat tekinthet meg a nagyközönség a Közlekedési Múzeumban október 29-én 11 órától. A kommunista vezetőknek készült szovjet ZISZ páncélozott jármű mellett, a világ egyik legritkább luxusautóját, egy Maybach Zeppelin-t is közelről vizsgálhatnak az érdeklődők.

Teljes cikk

Címkék: Citroen | Suzuka | WTCC

A Citroën Total WTCC Suzuka-i verseny előtt

Két héttel azután, hogy a Citroën Total Sanghajban megnyerte a WTCC konstruktőri világbajnoki címét*, Japánban új izgalmak várnak a csapatra. José María López személyében jó esély van arra, hogy Juan Manuel Fangio után, aki utoljára – egyben ötödszörre – 1957-ben győzedelmeskedett a Formula-1-ben, ismét argentin világbajnoka legyen egy FIA-szakágnak. López csapattársai, Yvan Muller és Sébastien Loeb viszont már inkább a 2015-ös szezonra készülnek.

Teljes cikk

Címkék: Etyek | Nissan | tereprally

Etyek tereprally október 25.

Idén is eljött az etyeki sprint ideje, egy hét sincs már hátra az október 25-ei Euro-Tools Kupáig. A Sólyom Team teljes erőbedobással készül a megmérettetésre. A csapat tagjai tűkön ülnek, és nemcsak a napokat, hanem már az órákat is számolják a futam kezdetéig.

Teljes cikk

Címkék: 2014 | Mecsek rally | Pécs | rally

Az idei Mecsek rallyt Herczig-Bacigál páros nyerte

A Skoda Fabiával versenyző páros mögött Kazár Miklós lett a második, míg Botka Dávid harmadikként zárt az országos bajnokság ötödik futamán. A szezonzáró viadalt az ausztriai Waldviertelben rendezik november 8-án.

Teljes cikk

Címkék: Peugeot | rally | Turán Frigyes

Hétvégén Rajtol a 48. Mecsek Rally

Az Országos Rally Bajnokság utolsó előtti futamához érkezett, október 17-19. között ugyanis a mecseki versenypályákon bizonyíthatnak a versenyzők. A mezőnyben természetesen ott lesz Turán Frigyes is, aki imádja Pécset és reméli, hogy a szeretett helyszín szerencsét hoz nekik navigátorával Zsiros Gáborral.

Teljes cikk

Címkék: baleset | Forma 1 | Jules Bianchi | Lewis Hamilton | mercedes | Orosz Nagydíj

Hamilton nyerte az Orosz Nagydíjat, világbajnok a Mercedes

A világbajnoki pontversenyben vezető Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte vasárnapi Forma-1-es Orosz Nagydíjat, így megerősítette éllovas pozícióját összetettben. A német istálló ezzel bebiztosította története első vb-címét a csapatok versenyében.

Teljes cikk

Címkék: Európa Bajnok | kamion | kamionverseny | Kiss Norbi | Le mans | Oxxo

Kiss Norbi 2014. Kamion Európa Bajnoka

Az FIA Kamion Európa-bajnokság idei utolsó versenyhétvégéjét a legendás Le Mans-i aszfaltcsíkon rendezték. A bajnokságban még soha nem volt ilyen, hogy az utolsó hétvégén három pilóta közül még bárki lehetett bajnok.

Teljes cikk

Címkék: Michelisz Norbert | Sanghaj | WTCC | Zengő Motorsport

Michelisz Norbinak két ötödik hely Sanghajban

Michelisz Norbert – ötös rajtszámmal - két ötödik helyet szerzett a FIA Túraautó-világbajnokság pekingi futamán ezzel összetettben feljött az ötödik helyre. A marokkói Bennani megszerezte a Hondának rég vágyott pódium legfelső fokát, a Citroen pedig megnyerte a gyártók versenyét.